ableton | historia muzyki | diy
Twoje muzyczne płatki…

Cymatics

cymatics

Dźwięk wymaga powietrza – jest falą akustyczną. Jadnak powrzechnie wiadomo że nic tak wspaniale nie wpływa na rozluźnienie stóp jak odpowiednio rozkręcony subwoofer stojący swobodnie na jasnych panelach zdrowego polskiego domu. Innymi słowy wibracja korespondująca z dźwiękiem przenika także ciała stała. I o tym jest właśnie odcinek dzisiejszego bloga.

Ludzie widzą o istnieniu tego zjawiska od setek lat, jednak naprawdę na poważnie zajął się nim dopiero Hans Jenny na początku lat 50. Filmy które znajdują się poniżej to zapis jego pracy. Łącznie 30 minut materiału, na którym możemy przyjrzeć się jak niezwykła jest geometria wizualizowania się dźwięku.

Rożnego rodzaju substancje wibrują na metalowej płycie, wprawianą w wibracją przez głośnik znajdujący się pod spodem. Film Jenny’ego eksploruje fenomen przede wszystkim w warstwie wizualnej. Wszystkim tym którzy chcą wiedzieć więcej polecam pierwszy z poniższych klipów, który buńczucznie zatytułowałem wprowadzenie. Dodatkowo zamieszczam poniżej dwie linki z dobrze opisaną historią badań:

Link 1
Link 2

Wprowadzanie:

Hans Jenny Movie

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Cymatics”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: